GANODERMA (LINGZHI)

Harika Bir Bitki 
GanodermaGanoderma binlerce yıldır Çin'de yüksek kalitede bitkisel ilaç olarak kullanılmaktadır. Uzun süreli kullanımlarda dahi hiç bir yan etkisi görülmemiştir. Bu kişinin yapısını değiştirir, vucudun iyleşme yeteneğini geliştirerek sağlıklı bir beden ve uzun bir yaşam sağlar.
 
Başarılı Tarım 
Vahşi Ganoderma çok nadir bulunur ve toplaması çok zordur. Şanslı biri tesadüfen bulduğunda yaşlanmayı durdurabilir. Çok sert bir bitkidir. Zehirli dahi olabilir. Gelişi güzel toplandığında kalite kontrolü yapılamaz. 
 

1970'de Kyoto University Foodstuff Scientific Research Institutebir'de bir teknisyen, Bay Yukio Naci başarılı Ganoderma yetiştirmek için ‘Spore Separation Cultivation Method’ uygular. Bu metot 1975 yılında Çin Halk Cumhuriyeti tarafından tanındı. İklim ve toprak koşulları uygun olduğundan bu metod yaygın olarak kabul edilmiştir. 
 
Ganoderma'nın sihirli etkisi: 
Ganoderma bin yıldan fazladır gizemli etkisini sürdürmektedir. İnsanlar bildiği sadece ”Ganoderma sürekli olarak kullanıldığında uzun ve genç bir ömür sağlamaktadır”, fakat bu kadar etkili olmasına rağmen hiç kimse bilimsel olarak araştırmamıştır. 
 
Son yıllarda hem Çinli, hemde yabancı bilim adamları tarafından yapılan özenli araştırmalar, hastahaneler, ilaç üreticileri tarafından yapılan klinik deneyler sonucu gizemli etkisi nihayet bulunmuştur. Bu etkiler, hemocatheresis, detoxicant, idrar söktürücü, karaciğer koruyucusu, bağırsak düzenleyici, kardiyotonik, kan basıncı ayarlayıcı, soğuk bir tonik, öksürük kesici ve balgam söktürücü, sakinleştirici ve antitümör ilaçtır. 
 
Ganoderma'nın Önemli Bileşenleri:
 1. Organik Germanium (Ge): Kan ile oksijen emilimini 1.5 kat arttırır, metebolizmayı teşvik edebilir, doku dejenerasyonunu önler. Dr Kazuhiko Asai'nın bir araştırmasına göre, Ganoderma 800 - 2000 p.p.m. germanium içerir. Bu ginsengden 4-6 kat daha fazladır.
 2. Polisakkaritler: Bunlar vucudun bağışıklık sistemini geliştirerek virüsleri önlemektedir. Japon ilaç firmaları tıbbi kalitede ilaç olarak rafine edildi ve Koseisho Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı.
 3. Acı bir tadı bulunmakta. Japon tıp ve eczacıları sürekli bir çalışma yürütmekte. Bu acı etkisi germanyum ve polisakaritlerin sonucunda oluşmakta. Bazı bitkiler bunu içerebilir fakat Ganoderma çok daha etkilidir. Bileşenlerin kombinasyonu diğer bitkilerden farklıdır ve tüm bileşenlerin etkinliğini sağlamak için muhafaza edilmelidir.
Ganoderma'nın Tıbbi İlkeleri: 
 1. Dr Shigeru Yuji’nin klinik deneylerine göre, Ganoderma'nın temel etkileri. 
 2. Kandaki kolesterol ve serbest yağ miktarını düşürür.
 3. Kan şekeri seviyesini azaltır; Pankreas fonksiyonlarını eski haline döndürür.
 4. Kan lipitlerini düşürür ve kırmızı hücre zarı stabilize eder.
 5. Due Ganoderma içeren adenozine, trombosit angülasyonu düşürebilirsiniz ve trombogenezisi önler.
 6. Endokrin dengesini korumak için böbreküstü bezlerinin korteks işlevini artırır.
 7. Vücudun doğal iyileşme yeteneğini yükseltir, vücudun güçlü bir bağışıklık sistemi kurmasını sağlar.
 8. Doku hücre dejenerasyonunu önler.
 9. Yaşlılığı önler, gençliğinizi korur.
 10. Antihipertansif ilaçların yan etkilerini düşürür.
 11. Organ dejenerasyonunu önler.
 12. Alerjiye neden olan antijenleri önler.
 13. Kanseri önler.
 14. Doku dejenerasyonu önlemek için normalleştirir.
 15. Emboli nedeniyle kanser hastalarının ani ölümünü önler.
 16. Trombogenezis inhibe eder ve çevreleyen dokuların duvara trombüs lyses ve kanser ilaç ablukasını kaldırır, bu ilaçların etkinliğini artırır.
 17. Kanserden kaynaklanan ağrıları azaltır.
Ganoderma'nın tüm hastalıklar için ‘Evrensel Tıp’ olduğu doğrumudur? 
 
Kyoto University Foodstuff Scientific Institute'den Yukio Naoi'ye Göre 
 
„Ganoderma gerçekten evrensel bir ilaçtır"Geçmişteki yaygın hastalıklarla alakalı konuşmayalım, fakat modern hastalıklar. Cevap bulabilmek için on üç yıl boyunca fonksiyonları araştırıldı. Araştırmada tatmin edici sonuçlar elde edildi. 
 
İlk konu Ganodermanın her türlü hastalıkta etkili olup olmadığıdır. Cevabımız ‘Evet’ dir, çünkü bu modern insanın sağlığını koruyabilir. Sağlıksız bir kişi için, Ganoderma vucudun en zayıf bölgelerini etkileyebilir. Bir hastada, hastalığın kaynağını bulur ve iyileşmesini sağlar. 
 
Ganoderma ile sağlıksız bir vucut ile sağlıklı bir vucudu değiştirebilirsiniz. İnsan ırkları arasında hiç bir fark yoktur, eski yada modern insanlar. Ganoderma'nın herkes üzerinde etkisi vardır. Tüm Dünya'da ki insanlar aynı sonuçları elde edecektir. 
 
Eğer Ganoderma hastanın bünyesine uyarsa, sanki bir ilaç gibi yüksek etkileri elde edilir. Aslında olumsuz etkileri olan hiç bir kimseyi bulamadık.

 

 ŞİMDİ KATIL!